REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

Amca çocukları teröristlerin korkulu rüyası oldu

Amca çocukları teröristlerin korkulu rüyası oldu
2 views
28 Kasım 2016 - 10:55

Amanos Dağları’nda 21 yıldır gönüllü güvenlik koruculuğu yapan 4 amca çocuğu, gece gündüz demeden nöbet tuttukları dağlarda korku saldıkları teröristlere geçit vermiyor.

Hatay il merkezine yaklaşık 23 kilometre uzaklıktaki Amanos Dağları’nın eteklerinde bulunan 300 haneli Tahtaköprü Mahallesi’nde 1995’ten bu yana gönüllü güvenlik koruculuğu yapan amca çocukları Nureddin (54), Durmuş (41), Muharrem (44) ve Yusuf (46) Bebek, canlarını ortaya koydukları mücadelelerini 21 yıldır sürdürüyor.

Zaman zaman güvenlik güçleriyle omuz omuza vererek operasyonlara katılan ve Amanoslar’ı karış karış gezerek terör örgütü mensuplarına aman vermeyen amca çocukları, adeta terör örgütü PKK’nın korkulu rüyası oldu.

Kimi zaman sıfırın altında 10 derecede sabahladıkları Amanos Dağları’nda birçok terör örgütü mensubunun yakalanmasını sağlayan Bebek ailesi, komutanlarından gelecek emirle hareket ediyor.

Gelen ihbarlarda kimi zaman güvenlik güçlerinden önce bölgeye varan ve keşif yapan korucular, omuzlarındaki silahlarla ve ellerindeki fenerlerle vatan hainlerin izini sürüyor. Gece gündüz demeden görevleri başında olan ve amansız mücadelelerini sonuna kadar sürdürmeye yeminli olan kuzenler, kendilerinden sonra bayrağı çocuklarına devretmek istiyor.

“Benden sonra da oğlumu korucu yapacağım”
Güvenlik korucularından Nureddin Bebek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 21 yıl önce köylerine yakın bir maden ocağında “Kerem” kod adlı bir teröristin vatandaşları şehit etmesiyle bu işe gönül koyduklarını söyledi.

Bu durumun “kanlarına dokunduğunu” ifade eden Bebek, şunları aktardı:

“Terörist gelince biz de kudurduk, dedik ki ‘Biz bunu bölgemize sokmayacağız.’ Amca çocuklarıyla devletimize gönüllü olarak korucu olmak istediğimizi ilettik ve kabul edildik. 21 yıldan bu yana köyümüze hiç terörist sokmadık. Birkaç defa erzak almak istediler, verenleri yakaladık. Köyümüz ormanlık bir alan iki tane dağa çıkan yolumuz var terörist için uygun bir arazi ama biz onlara fırsat vermiyoruz. Benden sonra da oğlumu korucu yapacağım ve bu işi sonsuza kadar devam ettireceğiz. Amacımız devletimize hizmet etmek, birlik ve beraberliğimizi korumak, haine ve zalime fırsat vermemek. Kim bu vatana ihanet ediyorsa lanet olsun.”

Televizyondan şehit haberi aldıklarında daha da kinlendiklerini ve hırslandıklarını ifade eden Bebek, devlete hizmet etmekten onur duyduğunu vurguladı.

Bebek, Adana’da yakalanan bir teröristin yer göstermek için bölgeye getirildiğinde yaşanan bir diyaloğu anlatarak, “Terörist bizi görünce dedi ki ‘Burası korucu köyü, buraya uğramayacaksınız diye bize talimat verdiler.’ Tabii bu durum bizi gururlandırıyor. Yani anladık ki bunların gözlerini korkutmayı başarmışız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a selamlarını ileten Bebek, “Topraklarımız güvende buraları merak etmesinler. Biz buraya hiç terörist sokmadık sokmayacağız da.” dedi.

Koruculardan Durmuş Bebek ise ellerinden geldiği kadar devlete ve millete yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Yaz kış demeden güvenlik güçlerinin yanında olduklarını ve bundan sonra da olacaklarını vurgulayan Bebek, “Hiçbir zaman içimizde korku olmadan operasyon bölgelerine gittik. Devletimiz için yapamayacağımız hiçbir şey yok. Allah devletimizi eksik etmesin.” dedi.

“Bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz”
Muharrem Bebek de askerden geldikten 2 yıl sonra gönüllü olarak güvenlik korucusu olduğunu kaydetti.

Kendi köylerinde teröre mahsur kalmış gibi yaşamak istemedikleri için gönüllü olduklarını belirten Bebek, şöyle devam etti:

“O yüzden canı gönülden askerimize kılavuzluk yaparak bu işte mücadele ediyoruz. Birçok operasyonlara katıldık meşakkatli ve zor durumda kaldığımız çok oldu ama bu şekilde yapmasaydık köyümüzde huzur kalmazdı. Köyümüzün şu an huzuru varsa bu da korucularımızın sayesinde, kendi namusumuzu köyümüzü korumak ve devletimize sahip çıkmak için bu işe gönül koyduk. Bir avuç çapulcu terörist gelip köyümüzde gezecek diye kendi köyümüzden topraklarımızdan mı çekineceğiz. Çekinmedik ve bugüne kadar da yaptık bu işi. Kendilerinin de canı var bizim de canımız var, bu şekilde kalleşçe patlayıcılarla saldırmaktansa bu işe bir son versinler. Biz bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz, toprağımıza üç beş tane çapulcu gelecekse biz sürekli buradayız, biz yoksak yarın bir gün çocuklarımız, kardeşlerimiz gelecek, yani sonuna kadar varız.”

Yusuf Bebek de amca çocukları olarak önce Allah rızası için sonra da vatan için gönüllü korucu olduklarını ve vatan için gerekirse ölmeye dahi hazır olduklarını söyledi.

 

AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.