Bakan Soylu'dan Kaşıkçı açıklaması | Bahçelievler Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

Bakan Soylu’dan Kaşıkçı açıklaması

Bakan Soylu’dan Kaşıkçı açıklaması
1 views
17 Ekim 2018 - 10:32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son dönemdeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

İçişleri Bakanı Soylu, Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın kaybolmasına ilişkin, “Buna tırnak içerisinde ‘2 Ekim olayı’ diyebiliriz. Sadece bizi ilgilendiren bir mesele değil. Türkiye ilk dakikadan itibaren iki şeyi iyi bir meziyetle sergiledi; hukukun gereğini, ikincisi de soğukkanlılığı. Uluslararası sözleşmelere riayet etti, aynı zamanda da açık ve şeffaf adımlar attı.” dedi.

Soylu, “Bu meseleyi hukukun verdiği ölçüler içinde, şeffaf ve dünyaya açık yönettik, yönetmeye de devam ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Başkonsolosun rezidansında aramaya ilişkin de Soylu, “Bir kabul var ama başlamasına yönelik adımda ortak bir mutabakat gerekir. Bu ortak mutabakat bekleniyor.” diye konuştu.

Bakan Soylu, şunları söyledi:

“Rezidansla ilgili savcılığın aldığı bir karar var. O talebe olumlu cevap verebilmek ve bunu sağlayabilmek ilgili ülkenin (Suudi Arabistan) onayıyla mümkündür. İlgili ülke bu onayı gösterdiği andan itibaren orada bu soruşturmaya yönelik adımlar atılacaktır.

Bu izin daha önce verilmiş olsaydı belki tartışmalar hiç oluşmayacaktı. Ortak mutabakat sağlandığı andan itibaren bu adım da gerçekleşir.

Bu sadece dünyanın takip ettiği mesele değil, bizim hukukumuzun da imtihanı aynı zamanda.”

AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.