REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

Çocuğunu üniversite sıralarında büyütüyor

Çocuğunu üniversite sıralarında büyütüyor
3 views
15 Kasım 2016 - 13:45

Bursa’da üniversite ikinci sınıfta doğum yapmasına rağmen eğitiminden vazgeçmeyen Meryem Selva İnce (28), 6 yıl önce kazandığı İstanbul Şehir Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde okurken evlendi, kısa süre sonra hamile kaldı ve ikinci sınıftayken Yavuz Selim adını verdiği bebeğini kucağına aldı.

Eğitiminden vazgeçmeyen İnce, bir yandan bebeğini büyütmeye çalışırken, uzaktan da olsa derslerini bırakmadı.

Oğlu 4 aylık olduktan sonra yanında okula getirip götürmeye başlayan İnce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Derse girmeden önce oğlumu emzirip uyutuyordum. Uyanınca da ders bölünmesin diye hemen dışarı çıkarıyordum. Sağ olsunlar hocalarım ve arkadaşlarım bana destek oldular. Yavuz Selim’i sınıf arkadaşlarım ve hocalarımla birlikte büyüttük desem sanırım yalan olmaz. Hatta mezun olduğum gün kutlama töreninde sahneye oğlumla beraber çıktık. Herkes ayakta alkışladı. Galiba her alkışlayan ona bir şekilde bakmıştı ve yakından tanıyorlardı.” şeklinde konuştu.

Üniversiteyi başarıyla bitirdikten sonra yüksek lisans için Boğaziçi Üniversitesine başvurduğunu ve sınavları kazandığını aktaran İnce, oğluyla ikinci eğitim macerasını yaşayacaklarını söyledi.

Dersinin olduğu günler Bursa’dan çoğunlukla deniz otobüsüyle İstanbul’a geldiğini belirten İnce, şunları anlattı:

“İstanbul’a geldikten sonra okula ulaşabilmek için otobüse ya da minibüse binmek durumundaydım. Bebekli olduğum için bizi otobüsten, minibüsten indirmek isteyen ya da almak istemeyen şoförler çıkıyordu. Çok zorlandığım anlar oldu ama asla yılmadım. Yaşı küçük olduğu için oğlumu bir kreşe veremedim, hem ders saatlerim de uymuyordu zaten. Şu an Yavuz Selim 2,5 yaşında, bu haliyle üniversitenin en genç öğrencisi diyebilirim.”

Yüksek lisansın ardından doktora yapmayı da hedeflediğini vurgulayan İnce, akademisyen olmayı istediğini ifade etti.

 

AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.