Kayseri'deki terör saldırısı soruşturmasında 1 tutuklama | Bahçelievler Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

Kayseri’deki terör saldırısı soruşturmasında 1 tutuklama

Kayseri’deki terör saldırısı soruşturmasında 1 tutuklama
0 views
20 Aralık 2016 - 12:41

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri’de 14 askerin şehit düştüğü bombalı saldırıda kullanılan aracın ruhsat sahibinin oğlunun Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde (MAKÜ) öğrenim gördüğünün tespit edildiğini, şüphelinin 3 arkadaşıyla gözaltına alındığını kaydetti.

Doğan, açıklamasında, “Emniyet birimlerince, PKK terör örgütüne müzahir isimlerden olduğu bilinen, yine aynı şekilde terör örgütüne müzahir isimlerden olan arkadaşlarıyla irtibat halinde olduğu tespit edilen 4 öğrenci hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca verilen talimat üzerine arama ve gözaltı işlemi uygulanmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Deliller neticesinde şüphelilerden birinin “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan tutuklandığını belirten Doğan, aracın ruhsat sahibinin oğlu ile diğer 2 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bilgisini paylaştı.

Terör örgütü propagandası yapan askere tutuklama
Başsavcı Doğan, kentte askerlik yapan bir şüphelinin de terör örgütü PKK propagandasından gözaltına alındığını, zanlının çıkarıldığı mahkemece tutuklandığını vurguladı.

Doğan, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca, Burdur’da PKK ile birlikte tüm terör örgütlerine yönelik soruşturmalar, araştırmalar kesintisiz bir şekilde devam ettirilmektedir. Bu konuda kolluk birimlerine araştırma yapması, suç ve suçluların tespiti ve güvenlik yönünden tüm tedbirlerin alınması için gerekli talimatlar verilmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

 

AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.