Kızılay, kurban bereketini yıl boyu sürdürecek | Bahçelievler Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

Kızılay, kurban bereketini yıl boyu sürdürecek

Kızılay, kurban bereketini yıl boyu sürdürecek
0 views
02 Ağustos 2017 - 16:05

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla yürütülen “Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası”nı The Marmara Taksim Otel’de düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı.

Kınık, Kızılay olarak vekaletle kurban kesimi organizasyonlarında, ibadetlerini yerine getiren vatandaşların, uzak coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerinin sofralarını şenlendirmelerine ve bayramın “iyilik ve paylaşma şölenine” dönüşmesine yardımcı olduklarını söyledi.

Türk Kızılayı’nın gelecek yıl 150. yılını kutlayacak “köklü bir çınar” olduğunu vurgulayan Kınık, bu yılki kampanyayı “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla yürüttüklerini ifade etti.

Kızılay’ın kampanyasının, kurban bereketinin sadece bayram süresince değil, yıl boyu devam etmesini sağlayan bir model olduğunu ifade eden Kınık, bu konuda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Et ve Süt Kurumu ile bir anlaşma yaptıklarını kaydetti.

Kınık, bu anlaşma çerçevesinde toplanan vekaletlerle kurbanların Et ve Süt Kurumu kombinalarında kesildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu sene Kızılay olarak öngördüğümüz kurban hisse sayısı 100 bin. Bunun yaklaşık 35 binini yurt içinde, geri kalan kısmını da dünyanın 31 ülkesinde keserek ihtiyaç sahiplerinin sofralarını şenlendireceğiz. Türkiye’nin, milletimizin, Anadolu’nun paylaşma duygularını o insanlarla birlikte şenliğe dönüştüreceğiz. Kurbanı, bayram olarak kutlamalarına yardımcı olacağız.”

Kurban fiyatlarına indirim
Kerem Kınık, Türkiye’nin son dönemde önemli sorunlarla mücadele ettiğini, özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında milletin büyük bir direniş gösterdiğini hatırlattı. Yaşanan gelişmelerin ekonomiye zarar vermemesi için de büyük gayret gösterildiğine değinen Kınık, Kurban Bayramı öncesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile kurban fiyatlarıyla ilgili görüşme yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Görüşmede birbirimizle sözleştik. Sayın Bakanımız Fakıbaba ile ‘Bu sene kurban fiyatlarına zam yapmayalım, daha fazla sayıda kurban hissesi alalım, daha çok yoksulun sofrasında bu payları inşallah dağıtalım’ dedik. Bunun için de elimizden gelen ne varsa operasyonel maliyetlerimizi düşürmek. Et ve Süt Kurumu ve Kızılay açısından elimizden gelen gayreti sarf ettik ve belki çok zor oldu ama kurban fiyatımızı bir önceki yılki kurban fiyatımızın altına çektik. 740 lira olan kurban fiyatımız bu sene 735 lira olarak belirlendi. Yurt dışı kurban fiyatlarımız da 500 lira olarak belirlendi.”

Bağış nasıl yapılacak?
Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarına, Türk Kızılayı şubeleri, PTT şubelerindeki Kızılay pota çeki hesabı, 168 Ücretsiz Çağrı Merkezi ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekaletlerini verebilecek.

Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek vekalet sahipleri, 4 taksit imkanından yararlanabilecek. Vekaletlerini Kızılay’a vermek isteyen yurt dışındaki vatandaşlar ise Kızılay internet sayfası üzerinden bağış menüsünü kullanarak online ödeme yapabilecek, ayrıca 0090 312 458 30 00 numaralı telefondan Kızılay’ın ücretsiz danışma ve bağış hattını arayarak, uluslararası kredi kartı ile vekalet bedelini ödeyebilecek.

Almanya’daki Ziraat Bankalarının Kızılay hesap numarası aracılığıyla da kurban vekalet bedeli ödemesi yapılabilecek.

 

AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.