'Koruyucu aile hizmetinde yeni uygulama' iddiasına açıklama | Bahçelievler Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

‘Koruyucu aile hizmetinde yeni uygulama’ iddiasına açıklama

‘Koruyucu aile hizmetinde yeni uygulama’ iddiasına açıklama
2 views
04 Mayıs 2017 - 14:07

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Polis Eşleri Derneği tarafından Altınpark’ta düzenlenen kermesin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Komisyonu tarafından başlatılan yeni uygulama kapsamında erkek çocuğu olan aileye kız, kız çocuğu olan aileye de erkek çocuğu verilmeyeceği yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine Bakan Kaya, bu iddianın gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kaya, şunları kaydetti:

“Biz, koruyucu aile olarak vereceğimiz evlatlarımızın ailelerini tek tek inceliyoruz. Verilen koruyucu aile örneklerine bakarsanız, zaten bunun doğru olmadığını göreceksiniz. Nasıl ki bir evde erkek çocuk ile kız çocuk beraber büyüyorsa, koruyucu ailelerimiz içinde de erkek çocuğu olup kız evlat verdiğimiz birçok aile bulunmakta. Bu haber tamamen gerçek dışıdır.”

Fatma Betül Sayan Kaya, mevcut koruyucu ailelerde 5 binin üzerinde çocuğun olduğunu anımsatarak, sosyal hizmet uzmanlarının koruyucu ailelere yönelik düzenli olarak yaptığı incelemelerde, çocukla sağlıklı ilişki kurduğu belirlenen ailelerin yanında çocukların kalmaya devam ettiğini dile getirdi.

 

AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.