Kuleli Parkına yeni soluk… | Bahçelievler Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

Kuleli Parkına yeni soluk…

Kuleli Parkına yeni soluk…
1 views
25 Ekim 2018 - 14:48

Bahçelievler’in en büyük yeşil alanlarından biri olan Kuleli Parkı yenilenerek semt sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Bahçelievler Belediyesi ilçe genelinde bir yandan yeni parklar oluştururken, diğer taraftan da mevcut pakların yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Önceki hafta, merhum spor yazarı duayen gazeteci Necmi Tanyolaç’ın ismini taşıyan park sil baştan yenileyerek halkın hizmetine sunan Bahçelievler Belediyesi bu kez de Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan 14 Bin 178 m2 alana sahip olan park, doğal dokuyu koruma ve geliştirme prensibi ile yeniden düzenleyerek halkın kullanımına sundu.

Sağlıklı ve zinde bir nesil için park içerisine 400 m uzunluğunda koşu ve yürüyüş pisti yapıldı.

Çocuk oyun alanı kurularak zemini kauçuk kaplandı. Yeniden düzenlenen dinlenme alanlarında, bank ve piknik masalarının sayıları arttırılarak; daha çok vatandaşın aynı anda parktan yararlanmalarına olanak sağlandı.

Kuleli Parkının açılışına Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğu, İlçe Gençik ve Spor Müdürü Numan Şahin, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz, Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Bilal Orhan ve vatandaşlar katıldı.

Parkın açılış töreninde bir konuşma yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu; “Parklarda bulunan spor aletlerini İstanbul da ilk olarak Bahçelievler Belediyesi yaptı, ilk defa kullananlar da Bahçelievler halkı oldu” dedi. Bahçelievler de göreve geldiklerinde belediyenin hiçbir okulun bahçesine spor salonu yapmadığını söyleyen Başkan Develioğlu; “Bizim dönemimizde, 22 tane okulumuzun bahçesine spor salonu yapıldı. Yarısını büyükşehir belediyesi yaptı, yarısını da Bahçelievler belediyesi olarak biz yaptık. 6 tane spor kompleksimiz var havuzluya beraber içinde. Ayrıca 11 tane de havuzumuz var. Hiçbir ilçede bu kadar spor tesisinin olduğu bir yer olmaz.

Sporu niye önemsiyoruz? Spor çocuklarımızın yavrularımızın geleceğidir. İşte onlar sağlıklı bir şekilde hayatiyetlerini sürdürsünler diyoruz. Yeni bir spor kompleksi daha yapılıyor ilçemizde salon olarak hentbolün de oynanabileceği bir tesis olacak. En kısa zamanda da inşallah faaliyete geçecek. Yenilenen Kuleli Parkımız mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Numan Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz ve Mahalle Muhtarı Bilal Orhan da yenilenen park ve ilave olarak tartan yürüyüş ve koşu pisti kazandırdığı için Başkan Develioğlu’na teşekkür etti.

Parkın açılışının ardından çocuklar ve mahalle sakinleriyle birlikte tartan pisti baştan başa yürüyen Başkan Develioğlu daha sonra çocuklar ve vatandaşlarla birlikte fotoğraf çektirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.