Şırnak’ta yaşayan Turgun ailesi epilepsi hastası 5 yaşındaki Furkan için yardım istiyor | Bahçelievler Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

Şırnak’ta yaşayan Turgun ailesi epilepsi hastası 5 yaşındaki Furkan için yardım istiyor

Şırnak’ta yaşayan Turgun ailesi epilepsi hastası 5 yaşındaki Furkan için yardım istiyor
5 views
12 Şubat 2021 - 9:11

Cizre’nin Kasrik beldesinde ikamet eden anne Leyla Turgun, oğlu Furkan’ın geçen sene şubat ayında yüksek ateş şikayetiyle Cizre Devlet Hastanesi kaldırıldığını, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Batman’a sevk edildiğini söyledi.

Batman’da bir ay boyunca yoğun bakımda tedavi gören oğluna epilepsi tanısı konulduğunu ifade eden Turgun, oğlunun sağlık durumunun gün geçtikçe kötüye gittiğini, bir ayda yatağa bağımlı hale geldiğini, görme kaybı yaşadığını belirtti.

Turgun, bu süreçte oğlunu Diyarbakır ve İzmir’de de bazı hastanelere götürdüğünü ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tedavisinin ertelendiğini dile getirerek, oğlunun tedavi olması için yetkililerden destek beklediklerini kaydetti.”Oğlum şimdi ne oturabiliyor ne ayağa kalkabiliyor ne de görebiliyor”

Furkan’ın daha önce sağlıklı bir çocuk olduğunu anlatan Turgun, “Oğlum şimdi ne oturabiliyor ne ayağa kalkabiliyor ne de görebiliyor. Kendi başına hiçbir şey yapamıyor. Eski halini çok özledim. Arkadaşları ile koşup, oyun oynamasını özledim.” dedi.

AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.