Terör örgütü Diyarbakır'da 22 ayda 233 kişiyi katletti | Bahçelievler Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

Terör örgütü Diyarbakır’da 22 ayda 233 kişiyi katletti

Terör örgütü Diyarbakır’da 22 ayda 233 kişiyi katletti
0 views
13 Nisan 2017 - 16:27

Terör örgütü PKK, huzur ve yaşamı hedef alan saldırılarıyla en büyük zararı bölge halkına veriyor.

Silah bırakıp sınır dışına çekilmek yerine “Çözüm Süreci”ni sabote eden eylemler düzenleyen PKK’lı teröristler, Temmuz 2015’te “barajlar ve baraj inşasında kullanılan araçların hedef alınacağı” yönündeki açıklamanın ardından hain saldırılarını artırdı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yanı sıra Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerde de düzenlenen bombalı saldırılarda da insan hayatını hiçe sayan PKK’lı teröristler, saldırılarında en büyük zayiatı Diyarbakır’a verdi.

Diyarbakır’da 80’den fazla terör saldırısı

Güvenlik güçlerince yurt içi ve dışında yürütülen müşterek operasyonlarda ağır darbe alan PKK’lı teröristler, halktan destek bulamadığı için yollara tuzakladıkları patlayıcılar ve bomba yüklü araçlarla saldırılarını sürdürürken, bu eylemlerde hem güvenlik güçleri hem de sivilleri hedef almaya devam ediyor.

Terör örgütü PKK, Temmuz 2015’ten bu yana sadece Diyarbakır’da 80’den fazla saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerince yürütülen operasyonlarla aldığı ağır darbeye rağmen teröristlerin kentteki kanlı saldırılarında, aralarında çocukların da bulunduğu 60 kişi hayatını kaybetti, 106 asker, 62 polis ve 5 güvenlik korucusu şehit düştü, yüzlerce kişi yaralandı.

Son olarak Bağlar ilçesindeki bir apartmanın bodrum katından kazılan tünele tuzaklanan bir ton patlayıcıyı infilak ettirerek biri polis 3 kişiyi şehit eden PKK’lı teröristler, hain saldırılarında bölge halkının canını hiçe saydığını gözler önüne serdi.

 

AA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.