REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçelievler Haber

İlmek ilmek sanat

İlmek ilmek sanat
4 views
07 Ekim 2021 - 8:48

Çocuğunuzun kendi oyuncağını yapmak ister misiniz?

Özellikle de Doğu ve Uzak Doğu geleneklerine ait bir el sanatı olan Amigurumi şimdilerde oldukça revaçta… Japonya’dan sonra tüm dünyaya hızla yayılan ve tığ örgü ve sık iğne tekniği kullanılarak yapılan Amigurumi bebek yapımını öğrenerek siz de çocuğunuza kendi ellerinizle bu oyuncaklardan yapmak isterseniz adresiniz Bahçelievler Belediyesi…

Bahçelievler Belediyesinin açtığı  Amigurumi kursları, hem kadınların ilmek ilmek sanat yapmasına hem de ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlıyor.

Amigurumi kusru eğitmeni Seyhan Dönmez, kurslara ilginin oldukça fazla olduğunu söyledi. 3 aylık kısa bir sürede kursiyerlerin inanılmaz başarılara imza attığını belirten Dönmez, “Kadınlar için sosyalleşmesi açısından çok güzel bir program. Özellikle bu pandemi döneminde birbirimize ilaç gibi geldik. Kadınlar yaptıkları bebekler ile ev ekonomisine de katkıda bulundular” dedi.

Kurslara katılmakta yaş sınırının olmadığını vurgulayan Seyhan Dönmez, tüm kadınları ücretsiz olan kurslara davet etti.

Kursun en genci olan Nisanur Mutlu ise aldığı eğitim sayesinde Amigurumi tekniğini öğrendiğini belirterek, “Buruda olmaktan mutluyum. Telefonda vakit geçirmektense bu el sanatlarıyla uğraşmanın daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Herkese öneririm” diye konuştu.

Bahçelievler Belediyesi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.